Αντιγόνη Κατσάρα

Η κα Αντιγόνη Κατσάρα, έχει ειδικευθεί στην Εργασιακή και Οργανωτική Ψυχολογία, MSc. Εργάζεται ως Σύμβουλος Σταδιοδρομίας (εξωτερικός συνεργάτης), στο Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Πειραιά, παρέχοντας Συμβουλευτική Σταδιοδρομίας και συμμετέχοντας στην διοργάνωση εκδηλώσεων που στοχεύουν στη σύνδεση Πανεπιστημίου και επιχειρηματικού κόσμου (Ημέρες Σταδιοδρομίας, Εικονικές Συνεντεύξεις, έρευνες επαγγελματικής απασχόλησης).

Παρέχει, επίσης, υπηρεσίες ατομικής και ομαδικής συμβουλευτικής σε θέματα: επιλογής σπουδών, επιλογής σταδιοδρομίας, τεχνικών εύρεσης εργασίας, προετοιμασίας βιογραφικού και συνέντευξης πρόσληψης και ανάπτυξης εργασιακών δεξιοτήτων. Μέχρι σήμερα, έχει προετοιμάσει περισσότερους από 4.500 υποψηφίους-εργαζόμενους, ανέργους, φοιτητές για την αποτελεσματική αναζήτηση εργασίας.